LOGOWANIE
Login:
Hasło:
  pamiętaj mnie
 
ARTYKUŁY

Zabawy z dzieckiem w domu

Poniżej podajemy wiele przykładów na ciekawe rzeczy, które możecie wykonać razem z dzieckiem, i to z materiałów prawdopodobnie dostępnych w waszym domu.

Świąteczne Kartki

Jako że jest zima, świąteczne kartki będą prawdopodobnie bardzo na miejscu. Ale nie będziemy ich rysować, zrobimy je raczej z tego co mamy pod ręką.

Bałwanek - Dla kontrastu bierzemy niebieską kartkę, kule śniegowe wycinamy z białego filcu, lub po prostu z trzech płatków kosmetycznych. Oczy i guziki robimy z... guzików, choć możemy też przykleić ziarenka czarnego pieprzu. Na nos potrzebujemy kawałka czerwonej tekturki. Z waty (z płatków kosmetycznych), kulek styropianowych lub kółek wysypanych z dziurkacza robimy śnieg. Niektóre miejsca można posmarować klejem i posypać brokatem. Napis na frontowej części kartki robimy z powycinanych liter z czasopism. Gotowe!

Choinka - Najlepsza będzie srebrna lub perłowa kartka, choć możemy użyć również zwykłej białej. Kreślimy klejem kilka linii obrazujących zalegający śnieg i posypujemy je brokatem. Następnie bierzemy kilka kawałków zielonego (najlepiej wzorzystego) materiału lub stron z kolorowych czasopism z zielonymi motywami i wycinamy z nich trójkąty, które następnie przyklejamy (od dołu) tworząc kształt choinki. Następnie przydałoby się dodatkowo ozdobić choinka, do tego przydadzą się nam cekinki, guziczki, koraliki i wszystko co możemy nadziać na nitkę. Nasze ozdoby przyszywamy do choinki tak, by mogły się luźno "majtać", najlepiej by każdą trzymała pojedyncza nitka. Na koniec ozdabiamy czubek choinki, gwiazdą wyciętą z kolorowego filcu, jakimś oryginalnym guziczkiem lub nawet tym, co zaproponuje nasz maluch.

Stroik - Tym razem bierzemy czerwoną lub brążową kartkę. Z perłowej zielonej kartki (lub kartek w różnych odcieniach) zgiętej w pół wycinamy liście ostrokrzewu, następnie rozprostowujemy je, smarujemy je klejem i pozostawiamy do wyschnięcia (nada to im charakterystycznego błysku). Przyklejamy liście tworząc zarysy stroika. Następnie z czerwonych koralików lub ziarenek czerwonego pieprzu przyklejamy czerwone "jagódki". Dzwonki wykonujemy z połówek orzecha włoskiego, drążymy otwór szydłem, na końcu sznurka mocujemy koralik będący sercem dzwonu, w odpowiedniej odległści robimy supeł (by serce mogło swobodnie zwisać). Następnie przeszywamy kartkę w dwóch miejscach, wyciągmamy sznurek i w odwrotnej kolejności montujemy drugi dzwonek. Mocowane dzwonka maskujemy kokardką ze wstążki lub filcu w dowolnym pasującym kolorze, np. żółtym lub złotym. Z tej samej wstążki robimy ramkę, prostą lub ząbkowaną, zaginając na rogach lub ząbkach. Tak przygotowaną kartkę trudno będzie przesłać pocztą, dlatego najlepiej wręczyć ją osobiście, w co nasz maluch zaangażuje się z nie mniejszą przyjemnością.

powrót »